AKTİVİTELER

Balon Turu

Kapadokya’nın simgesi olan balon turları, bölgenin eşsiz güzelliğini görmeniz için harika bir fırsattır.Kapadokya’nın simgesi haline gelen balon turlarına katılarak bölgeyi en iyi şekilde gözlemleyebilirsiniz. 1 saat 30 dakika süren balon turu veya 45 dakika süren kısa uçuş, sizi Kapadokya’nın güzelliğini sabahın ilk saatlerinde ayaklarınızın altına serecektir. Balon turları hava koşulları elverdiği sürece sabahları yapılmaktadır. Bölgemizde bulunan balon şirketlerine ait sepet sayısı 8, 10, 12 ve 20 kişilik olmak üzere toplam alanında uzman pilotlarla uçuşlar sağlanmaktadır. Balon turu sırasında rahat ayakkabılar ve giysiler giyilmesi önerilir. Balon pilotları profesyonel, sertifikalı ve deneyimlidir.

Günlük Kapadokya Turları

Bölgemizdeki profesyonel acentalar ve rehberler tarafından yapılan Kapadokya Turları -Devrent vadisi-Paşabağ ve Zelve Peri Bacaları–Çömlek Atölyesi-Çavuşin Eski Köyü -Güvercinlik vadisi-Kaymaklı yer altı şehri-Ihlara Vadisi-Belisırma köyü-Yaprakhisar-Selime manastırı-Agzıkarahan Kervansaray-Halı dokuma atölyesi -Göreme kiliseleri-Göreme panorama-Uçhisar kalesi-Kapadokya taş atölyeleri-Ortahisar köyü-Ürgüp Üç Güzeller-Ürgüp şehir merkezi-Mustafapaşa eski yunan evleri YÜRÜYÜŞ TURLARI Otelimizin de bulunduğu Mustafapaşa kasabası içerisinde yer alan Gomeda vadisi popüler yürüyüş parkurları arasında yer almaktadır. Ayrıca bölgede özellikle Göreme kasabası ile Çavuşun Köyü arasında yer alan vadilerde de yürüyüş etapları mevcuttur..

Atv Turları

Bölgemizde sık yapılan aktivitelerden jeep ve özellikle atv turları uzun soluklu coğrafi geziler yapabilmeniz adına tercih edebileceğiniz gezi araçlarındandır. Kapadokya Vadileri arasında yer alan parkurlarda ister rehberli isterseniz rehbersiz olarak Jeep veya ATV kiralayabilirsiniz.

Semazen Gösterileri

Bölgemizde Türk Geceleri aktivitelerinde yada özel olarak bu hizmeti veren işletmeler bulunmaktadır. Sema gösterilerinin yapılıp yapılmadığı konusunda tur şirketlerinden bilgi alabilirsiniz. Mevleviliğin sembollerinden olan sema gösterileri bölgemizde birçok noktada yapılmaktadır.

Türk Gecesi

Yöresel folklor oyunları, oryantal gösterileri, yemek ve içecekler ile birlikte yorgunluğunuzu atabileceğiniz en önemli Kapadokya aktivitelerinden Türk Geceleri , yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdiği aktivitelerdendir.

Binicilik Turları

Binicilik turları ile kapadokya gezilerinizi daha otantik ve maceralı bir şekilde yaşayabilirsiniz.